Mauritius, 2030 yılına kadar enerji tüketimini% 10 azaltacak

0
115

Mauritius'ta küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) enerji tüketimini daha iyi yönetmek için enerji verimliliği sistemleri geliştirmeleri gerekiyor, dedi Enerji ve Kamu Hizmetleri Bakanı Ivan Collendavelloo.

Collendavelloo'ya göre, KOBİ'lerin enerji verimliliğini artırmak, karlılıklarını ve rekabet edebilirliklerini arttırmanın temel bir yoludur.

Hükümetin enerji tüketimini% 10 azaltma hedefini hatırlatarak sıvılaştırılmış doğal gaz gibi modern enerji üretim teknolojilerini uygulama ihtiyacını vurguladı. burada 2030.

Enerji tüketimi ve enerji verimliliği hakkında bilgi sağlamak için elektrikli cihazların enerji verimliliğinin etiketlenmesi gibi birçok önlemin uygulandığını ekledi. müşterilerin daha iyi satın alma kararları vermelerine yardımcı olmak.

Enerji Verimliliği Yönetim Ofisi Başkanı Kendall Tang, KOBİ'lerin çoğu zaman temel işlerinin günlük işlerine odaklandığını ve iş fırsatlarını keşfetmek için çok az zaman ve kaynak bıraktıklarını belirtti. enerji verimliliği.

IEA'nın 2017 enerji erişimine ilişkin görüşüne göre, ülke hem kentsel hem de kırsal alanlar için% 100 enerjiye etkileyici erişime sahip ve Yenilenebilir enerji kaynaklarını 2025 yılına kadar% 35 oranında artırma konusunda iddialı planlar.

Mauritius Yenilenebilir Enerji Ajansı (MARENA), ada genelinde yenilenebilir enerji projelerinin gelişimini denetlemek için 2016 yılında kuruldu.

2018 yılında, Mauritius, Dünya Bankası'nın “İş Yapma Kolaylığı” raporunda 190 ülkeden 25'inde, Sahra altı Afrika'da ilk sırada yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here