Demokratlar Evi'nin Beyaz Saray'a Verilmesi

0
44

Cuma günü üç Temsilciler Meclisi heyetinin başkanları, Beyaz Saray'a ABD Başkanı Donald Trump'ın görevden alma soruşturmasının bir parçası olarak Ukrayna ile ilgili belgeler üretmek için bir mahkeme celbi verdi. .

Saray gözetimi, dış ilişkiler ve istihbarat komisyonları, Trump'ın genelkurmay başkanı Mick Mulvaney'e bir mektup gönderdi.

Çarşamba günü, mahkeme celbi çıkarma niyetini komitesine bildiren bir notta, evin gözetim komitesi başkanı Elijah Cummings, Beyaz Saray'ın tekrar tekrar reddettiğini söyledi. önceki isteklerine 9 Eylül’de cevap vermek için.

Cummings, “Başkan Trump’ın bizi (ulusun yanı sıra) bu pozisyona soktuğuna üzüldük, ancak eylemleri bu mahkeme celbi yayınlamaktan başka seçenek bırakmadı” dedi. istihbarat komitesi başkanı Adam Schiff ve dışişleri komitesi başkanı Eliot ile birlikte. Engel.

Mektup, talebe uyması için Beyaz Saray'a 18 Ekim'e kadar süre veriyor.

Meclis, geçen hafta Trump aleyhindeki emanet soruşturmasını açtı. Mesele, 25 Temmuz’da Ukrayna Cumhurbaşkanı ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky arasında yapılan bir konuşmada, Trump’ın tekrar tekrar eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’i ve oğlunu soruşturmaya çağırdı. Asılsız yolsuzluk iddiaları hakkında avcı.

Eski Biden, gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için ana Demokrat adayı olup onu Trump için bariz bir siyasi rakip haline getirdi.

Biden'i soruşturması için yabancı bir liderin yardımını almak, Meclisin görevden alma soruşturmasının temelini oluşturan seçmen müdahalesi sorunlarını gündeme getirdi.

Trump herhangi bir yanlış yapmayı reddetti. Zelensky ile yaptığı temyizin sürdürülmesi, şikayeti telefonun ve diğer ilgili konuların kamuoyunun bilgisine getirdiği bir ihbarcının altını oymaya çalışırken "mükemmel" oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here