Böcek ilaçları muhtemelen Havana sendromunun kökeninde diplomatlar arasında

0
45

Yeni bir araştırmaya göre, diplomatların Havana sendromu dediği şey muhtemelen böcek ilaçlarına aşırı maruz kalma ile bağlantılı.

Pestisitlere aşırı maruz kalma, Küba merkezli diplomatlar arasındaki nörolojik semptomların muhtemel bir nedeni olduğunu, "Havana Sendromu" konulu yeni bir disiplinlerarası çalışmanın bulgularını söyledi.

İsrail'deki Ben Gurion Negev Üniversitesi'nden Dr. Alon Friedman ve Nova Scotia'daki [Kanada] Dalhousie Üniversitesi'ndeki Beyin Onarım Merkezi tarafından yürütülen çalışma pestisitlere aşırı maruz kalma ve Havana'da [Küba'da] yaşayan Kanadalı diplomatlarda nörolojik semptomlar. 2016

Çalışma ilk defa Pazar günü yayınlandı.

Belirtiler, Küba’daki Amerikan ve Kanadalı diplomatların baş ağrısı ve denge kaybı, ayrıca uyku bozuklukları, konsantrasyon ve Hafıza

Doktorlar, 26 Kanadalı diplomatın bir çalışmasını yürüttükten sonra, “Bulgularımız beyin hasarını doğrular, ilgili bölgeleri belirler ve inhibitörleri makul bir etiyoloji olarak kolinesterazlara aşırı maruz kalma hipotezini yükseltir” diye yazdı. çoğunluğu Havana'da ikamet ederken Amerikalılarınkine benzer semptomları olan aile üyeleri.

Kolinesteraz, sinir sisteminin insanlarda, omurgasızlarda ve böceklerde düzgün çalışması için gerekli enzimlerden biridir.

“Beynin yaralandığı tam konumun belirlenmesi, bizi belirli biyokimyasal ve toksikolojik kan testleri yapmaya ve yaralanmanın en muhtemel nedeninin tekrarlanan maruz kalma olduğu sonucuna ulaştıran önemli bir faktördü. Nörotoksinlere "diye Friedman doktora söyledi. web sitesi News.Medical.net cuma.

“Çalışma, böcek ilacı ve diğer toksinlerin kullanımı hakkında daha fazla şey öğrenmeye devam etme ihtiyacımızı doğruladı” dedi.

Friedman, "Bu, toksinlerin sağlığımız üzerindeki etkileri hakkında henüz ne kadar şey öğrenmemiz gerektiğini bize hatırlatan küresel bir sağlık sorunudur." Diye de ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here